Propedeutics of oncology International Program (1st year) kopiuj 1
Psychiatria dla studentów II roku położnictwa

Treści programowe z psychiatrii realizowane w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami II roku Położnictwa

PIEL_Z23_2020_04_01

Zajęcia e-learning z geriatrii dla kierunku pielęgniarstwo z dnia 1.04.2020

  • Teacher: Anna Cogiel
  • Enrolled students: No students enrolled in this course yet
Problemy etyczne i prawne współczesnej medycyny 2020

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją przekazuję całość materiałów stanowiących zakres fakultetu "Problemy etyczne i prawne współczesnej medycyny". Hasło: prawo2020

Moduły 2-5 zakończone są testem jednokrotnego wyboru, który będzie stanowił podstawę zaliczenia fakultetu. Zwracam uwagę na to, że poziom trudności testu jest niewielki.

Wiedza przekazywana Wam w materiałach jest przede wszystkim dla Was, zawiera niejednokrotnie informacje, których brakuje w literaturze przedmiotu. Większości zagadnień nie znajdziecie Państwo w podręcznikach czy dostępnych opracowaniach. Są to materiały stworzone na podstawie mojego doświadczenia zawodowego, problemów zgłaszanych mi przez praktyków, analizy orzecznictwa i w ograniczonym zakresie analizy literatury przedmiotu.

Nie musicie uczyć się tych treści na pamięć, ani też czytać materiałów „pod kątem testu”. Przeczytajcie Państwo materiały dla siebie, w spokojniejszej chwili, wydrukujcie i zostawcie schowane, bo mogą Wam się przydać w przyszłej pracy. Wiedza, którą chcę Wam przekazać służy uwrażliwieniu na pewne tematy, których świadomość mam nadzieję pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z przyszłymi roszczeniami prawnymi – a takie niestety na pewno Was spotkają (niezależnie od tego czy będą zasadne). Opracowanie zawiera również wiele problemów, które pojawiają się w praktyce, a brak jest źródeł pomocnych w ich rozwiązaniu.

 

Zgodnie z planem kolejne spotkanie mamy w dniach 20 kwietnia oraz 11 maja 2020 roku. Jest to czas dla Was i przeznaczony na problemy praktyczne oraz nurtujące Was pytania. Spotkanie w kwietniu wydaje się mało prawdopodobne. Odnośnie maja będziemy w kontakcie. Niezależnie od sytuacji, wykłady nie będą obowiązkowe. Jeżeli będziecie mieć pytania i wątpliwości dotyczące opracowanej tematyki – chętnie się spotkam na ich omówienie. Jeżeli zaległości z innych przedmiotów związane z aktualną przerwą będą dla Was zbyt dużym obciążeniem – możecie skupić się na rzeczach aktualnie ważniejszych, a na indywidualne wątpliwości i zgłoszone problemy udzielę odpowiedzi w formie elektronicznej.

Pozdrawiam serdecznie